کارتن پلاست

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع کارتن پلاست ورق کارتن پلاستکارتن پلاست رولکاربرد کارتن پلاستکاربرد کارتن پلاستباکس موتور کارتن پلاستنحوه نصب کارتن پلاستشیت پلاست در بسته بندیابعاد کارتن پلاستسوالات متداول
کارتن پلاست - حبیبی تجارت
کارتن پلاست به رول یا ورقه های چند لایه گفته میشود که به روش اکستروژن تولید شده و در ماکت سازی، دکوراسیون، بسته بندی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. این شیت ها که با نام های دیگری از قبیل شیت پلاست و هالوپروفیل شیت و پلاستیک چین دار نیز شناخته شده می باشند، از پلی پروپلین تولید میشوند. به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی خواهند داشت.

انواع کارتن پلاست

 

علاوه بر تفاوت هایی که در جنس بدنه و ضخامت شیت پلاست ها وجود دارد، از نظر ساختار کلی آنها نیز تفاوت هایی به چشم میخورد. بر همین اساس می توان آنها را به دو گروه زیر تقسیم بندی نمود:

ورق کارتن پلاست

این نوع از شیت پلاست ها به صورت ورق های نازک با ضخامت های مختلف از قبیل 3، 4 و 5 میلیمتر تولید میشوند. ساختار کلی این نوع از کارتن پلاست از دو لایه مسطح و یک لایه دندانه دار در وسط تشکیل شده است. لایه دندانه دار یا چین دار قرار گرفته در وسط باعث میشود تا مقاومت بدنه آنها تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

با توجه به طول و عرض ورق های پلاستیک چین دار، از آنها بیشتر برای ماکت سازی، بسته بندی، تولید باکس های موتور و موارد مشابه استفاده میشود.

کارتن پلاست رول

علاوه بر ورقه های مسطح در سایزهای مختلف، در صنعت به دلیل کاربرد زیاد به صورت رول مورد استفاده قرار میگیرند. متراژ زیادی انواع کارتن پلاست های مسطح و عمودی و کندویی به صورت رول و لوله ای با طول های مختلف بسته بندی میشوند. این نوع از کارتن پلاست بیشتر برای پوشاندن سقف کارگاه ها و کارخانجات و سالن های ورزشی که سوله ای می باشند کاربرد دارد.


برای خواندن مطالب درمورد خرید توری مرغی میتوانید:

کاربرد کارتن پلاست

استفاده از مواد پلی پروپلین و پلی اتیلن و ایجاد ساختار چند لایه ای در تولید هالوپروفیل شیت باعث میشود تا بدنه آنها در برابر نفوذ آب، آتش سوزی و نوسانات دمایی کاملا عایق و مقاوم باشند. به همین دلیل امروزه شاهد کاربرد گسترده ای از آنها هستیم و از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاربرد کارتن پلاست

استفاده از مواد پلی پروپلین و پلی اتیلن و ایجاد ساختار چند لایه ای در تولید هالوپروفیل شیت باعث میشود تا بدنه آنها در برابر نفوذ آب، آتش سوزی و نوسانات دمایی کاملا عایق و مقاوم باشند. به همین دلیل امروزه شاهد کاربرد گسترده ای از آنها هستیم و از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:.

باکس موتور کارتن پلاست

پیک های موتوری برای حمل مواد غذایی، بسته های پستی و سفارشی مختلف از باکس های مخصوصی استفاده می کنند که در انتهای موتور نصب میشود. به منظور حفاظت از بسته های پستی و مواد غذایی قرار گرفته در باکس، بدنه آنها باید کاملا در برابر نفوذ اب مقاوم باشد؛ تا بارش باران و برف بر روی آنها منجر به خرابی بسته نشود. باکس موتور کارتن پلاست از جمله موارد کاربرد این ورق ها می باشد که تنوع رنگ بالایی داشته و تمام ویژگی های مورد نیاز را دارا می باشند.

از دیگر ویژگی های مطلوب این باکس ها می توان به قابل شستشو بودن آنها اشاره نمود. به همین دلیل استفاده از آنها کاملا با اصول و استانداردهای بهداشتی برای حمل و جا به جایی بسته های غذایی و غیره تناسب دارد.

کارتن پلاست - حبیبی تجارت

نحوه نصب کارتن پلاست

نحوه نصب کارتن پلاست ها به کاربرد آنها بستگی دارد. با توجه به اینکه هدف ساخت چه چیزی می باشد، از متریال های متفاوتی برای به هم چسباندن آنها استفاده میشود. به عنوان مثال، اگر هدف تولید جعبه های بسته بندی و باکس موتور کارتن پلاست می باشد، ورق ها را می توان با منگنه های فلزی به هم متصل کرد. در شرایطی که هدف زیباسازی و عایق کردن دیوار و سقف می باشد، ورق ها با پیچ به سطح زیرین متصل میشوند. در ماکت سازی از چسب برای اتصال ورق ها استفاده شده و در صنعت ممکن است به جوشکاری نیز نیاز باشد

شیت پلاست در بسته بندی

تولید کارتن و جعبه های بسته بندی کیف و کفش، میوه و مواد غذایی و غیره از دیگر موارد کاربرد شیت پلاست ها می باشد. علاوه بر مقاومت بالا و عایق بودن، این ورق های تنوع رنگی بسیار زیادی دارند. علاوه براین، طرح های دلخواه بر روی سطح آنها قابل چاپ بوده و از نظر برندینگ نیز گزینه ای مطلوب به شمار می رود.

کارتن پلاست - حبیبی تجارت

ابعاد کارتن پلاست

ابعاد شیت پلاست ها با توجه به نوع و برند تولید کننده متفاوت می باشد. به عنوان مثال، در نوع رولی ورق هایی با ضخامت 2 میلیمتر و عرض 2 متر و طول 50 متر ارائه میشود. این ابعاد برای نوع ورقه ای می تواند یک در دو متر در نظر گرفته شود. با توجه به تفاوت هایی که در ابعاد کارتن پلاست ها وجود دارد، می توانید اندازه دقیق را از کارشناسان فروش حبیبی تجارت استعلام کنید.

سوالات متداول

به صورت ورق های نازک با ضخامت های مختلف از قبیل 3، 4 و 5 میلیمتر تولید میشوند. ساختار کلی این نوع از کارتن پلاست از دو لایه مسطح و یک لایه دندانه دار در وسط تشکیل شده است.

این نوع از کارتن پلاست بیشتر برای پوشاندن سقف کارگاه ها و کارخانجات و سالن های ورزشی که سوله ای می باشند کاربرد دارد.

تولید کارتن و جعبه های بسته بندی کیف و کفش، میوه و مواد غذایی و غیره از دیگر موارد کاربرد شیت پلاست ها می باشد. علاوه بر مقاومت بالا و عایق بودن، این ورق های تنوع رنگی بسیار زیادی دارند.

مریم حبیبی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین محصولات پشم شیشه  دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید
×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین