پشم شیشه آریانا

آنچه در این مقاله می خوانید...

پشم شیشه آریانا چیست؟انواع پشم شیشه آریانا__ پشم شیشه با روکش آلومینیوم__ پشم شیشه با پوشش پارچه ای__ پوشش بافت شیشه ای سیاهپشم شیشه رولی یا پتوییپشم شیشه لولهپشم شیشه پانل آریاناپشم شیشه از چه موادی تشکیل شده است؟پشم شیشه بهتر است یا پشم سنگ؟خرید پشم شیشه آریانا
پشم شیشه آریانا - حبیبی تجارت
پشم شیشه آریانا یکی از بهترین انواع عایق های حرارتی و صوتی می باشد که از شیشه های بازیافتی و ماسه و رزین تولید شده اند. این مواد عایق در انواع مختلف بدون روکش و با روکش آلومینیومی رولی و مسطح تولید و در بخش های صنعتی و مجتمع های مسکونی و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. گروه حبیبی تجارت؛ تامین کننده انواع پشم شیشه آریانا در ادامه ویژگی های این محصولات را معرفی و مقایسه ای بین آنها با پشم سنگ ارائه خواهد داد..

پشم شیشه آریانا چیست؟

پشم شیشه یکی از پرکاربردترین انواع عایق های حرارتی و صوتی می باشد که زیرمجموعه ای از الیاف معدنی بوده و از شیشه تولید میشود. برای تولید این مواد عایق، شیشه بورسیلیکات و شیشه های بازیافتی از قبیل بطری ها و همچنین شیشه های شکسته اتومبیل و موارد مشابه پس از حرارت دهی در دمای 1450 درجه سانتی گراد ذوب میشوند. پس از خنک سازی و کاهش دمای مایع بدست آمده، رزین و ماسه با دانه های بسیار ریز به آن افزوده شده و در نهایت الیاف سوزنی شکل و فشرده به نام پشم شیشه آریانا تولید میشود. از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات این مواد عایق می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 

پشم شیشه آریانا در دمای 550 درجه سانتی گراد ذوب میشود

 

چگالی رول های عایق پشم شیشه 24 تا 96 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد

 

نفوذ آب به درون الیاف این مواد به مرور می تواند منجر به رشد باکتری و قارچ شود.

 

استفاده از این مواد بدون ماسک می تواند منجر به بروز بیماری های تنفسی گردد

انواع پشم شیشه آریانا

دسته بندی پشم شیشه آریانا بر اساس فاکتورهای مختلفی انجام میشود و هر یک دارای خصوصیات خاصی هستند. به عنوان مثال، با توجه به پوشش به کار رفته برای آنها می توان سه نوع از آنها را معرفی نمود که عبارتند از:

__ پشم شیشه با روکش آلومینیوم

__ پشم شیشه با پوشش پارچه ای

__ پوشش بافت شیشه ای سیاه

پشم شیشه آریانا با روکش آلومینیومی به صورت رول ارائه میشود و به منظور افزایش مقاومت آنها در برابر نم و رطوبت پوشش فلزی برای آنها در نظر گرفته میشود. علاوه براین، این نوع پوشش منجر به افزایش طول عمر عایق شده و احتمال فرسودگی و پوسیدگی پشم شیشه را تا حد زیادی کاهش می دهد. از مهم ترین موارد کاربرد این گروه از پشم شیشه ها می توان به عایق بندی سالن ها و سقف و همچنین کانال های هوا اشاره نمود.

پشم شیشه آریانا - حبیبی تجارت


برای خواندن مطالب درمورد طناب پروپیلن میتوانید:

پشم شیشه رولی یا پتویی

از دیگر دسته بندی های صورت گرفته برای این مواد عایق می توان به شکل و ساختار ظاهری آنها اشاره نمود. بر این اساس می توان به نوع پشم شیشه رولی یا پتویی اشاره نمود. این نوع الیاف مسطح بوده و به صورت رول و مشابه با پتو مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به اینکه رول های این نوع پشم شیشه به آسانی باز و بسته میشوند، به همین دلیل از آنها برای عایق کاری سطوح صاف از قبیل سقف و کف ساختمان ها استفاده میشود.

پشم شیشه لوله

 

از دیگر انواع پشم شیشه های آریانا می توان به نوع لوله ای آنها اشاره نمود. این گروه از الیاف های عایق پس از تولید و فشرده سازی، شبیه به لوله های تو خالی شده و با برش دادن یک طرف از آن می توان عایق کاری لوله های تاسیسات را با آنها انجام داد. پشم شیشه آریانا لوله ای در دو نوع روکش دار آلومینیومی و بدون روکش در قطرهای مختلف تولید و به بازار عرضه میشود.

پشم شیشه پانل آریانا

 

این نوع از پشم شیشه ها که کاملا مسطح و شبیه به تخته می باشند، دارای ضخامت های مختلفی بوده و برای عایق کاری ساختمان ها استفاده میشود. به دلیل ساختار تخته ای و ضخامت زیاد و مقاومت بسیار بالای آنها در برابر حرارت و صوت، از پشم شیشه های تخته ای در عایق کاری دیوار استفاده میشود. استفاده از این پشم شیشه ها در دیوار استودیوهای ضبط صدا و پانل های به کار رفته در تولید سقف و دیوارهای پیش ساخته رواج زیادی دارد.

پشم شیشه آریانا - حبیبی تجارت

پشم شیشه از چه موادی تشکیل شده است؟

همان طور که در ابتدای متن نیز اشاره شد، برای تولید این گروه از مواد عایق نیاز به شیشه می باشد. شیشه مورد استفاده برای تولید آنها شامل بورسیلیکات و شیشه های بازیافتی می باشند که ساختار پلاستیکی داشته باشند. به منظور افزایش مقاومت و استحکام الیاف شیشه ای لازم است به شیشه های بازیافتی رزین و ماسه نیز افزوده شود. رزین ماده ای مایع سفید متمایل به زرد می باشد که منجر به چسبندگی بیشتر الیاف و دانه های ماسه شده و ساختار سوزنی شکل را در نهایت برای این نوع پوشش ایجاد می کنند.

 

علاوه بر مواد مورد نیاز برای تولید الیاف شیشه ای، از روکش های مخصوص برای افزایش طول عمر و استفاده آسان تر و جلوگیری از پاشیدگی پشم شیشه، از روکش های آلومینیومی و پارچه ای نیز استفاده میشود. البته لازم به ذکر است که تمام انواع پشم شیشه آریانا دارای روکش نبوده و برخی به صورت پتویی بدون روکش تولید و به بازار عرضه می گردد.

پشم شیشه بهتر است یا پشم سنگ؟

 

پشم شیشه و پشم سنگ دو نوع عایق حرارتی و صوتی پرکاربرد می باشند که روند تولید و همچنین میزان مقاومت در آنها متفاوت است. پشم سنگ از سنگ های آتشنشانی از قبیل بازالت تولید شده و از نظر مقاومت در برابر نم و رطوبت و حرارت و صدا در سطح بالاتری از پشم شیشه قرار گرفته است. البته لازم به ذکر است که پشم شیشه به دلیل انعطاف بالایی که دارد، استفاده آسان تری داشته و سطوح مختلف مسطح و لوله ای را می توان با آنها عایق نمود.

خرید پشم شیشه آریانا

 

گروه تجاری حبیبی تجارت یکی از بزرگترین تامین کننده های الیاف و مواد عایق از جمله پشم شیشه آریانا می باشد که با تضمین کیفیت محصولات خود را ارائه می دهد. مواد عایق ارائه شده توسط این مجموعه بدون واسطه و با قیمت ارزان به تمام نقاط ایران قابل ارسال بوده و از پشتیبانی برخوردار می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های این نوع از پشم شیشه ها و نحوه خرید و دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حبیبی تجارت تماس بگیرید.

سوالات متداول

پشم شیشه یکی از پرکاربردترین انواع عایق های حرارتی و صوتی می باشد که زیرمجموعه ای از الیاف معدنی بوده و از شیشه تولید میشود. برای تولید این مواد عایق، شیشه بورسیلیکات و شیشه های بازیافتی از قبیل بطری ها و همچنین شیشه های شکسته اتومبیل و موارد مشابه پس از حرارت دهی در دمای 1450 درجه سانتی گراد ذوب میشوند.

از دیگر دسته بندی های صورت گرفته برای این مواد عایق می توان به شکل و ساختار ظاهری آنها اشاره نمود. بر این اساس می توان به نوع پشم شیشه رولی یا پتویی اشاره نمود. این نوع الیاف مسطح بوده و به صورت رول و مشابه با پتو مورد استفاده قرار میگیرند.

همان طور که در ابتدای متن نیز اشاره شد، برای تولید این گروه از مواد عایق نیاز به شیشه می باشد. شیشه مورد استفاده برای تولید آنها شامل بورسیلیکات و شیشه های بازیافتی می باشند که ساختار پلاستیکی داشته باشند. به منظور افزایش مقاومت و استحکام الیاف شیشه ای لازم است به شیشه های بازیافتی رزین و ماسه نیز افزوده شود.

مریم حبیبی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین محصولات پشم شیشه  دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید
×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین